PreSonus Temblor T10 Subwoofer aktywny

 • Dodaj recenzję:
  • 7338
  • Producent: PRESONUS
  • Czas realizacji: 2-3 dni
  • 1 699,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz

  PreSonus Temblor T10 Subwoofer aktywny

  Aby usłyszeć, co tak naprawdę dzieje się w najniższym paśmie twoich miksów, potrzebujesz wiarygodnego subwoofera. Temblor™ T10 to subwoofer, który pozwoli ci na precyzyjną kontrolę pasma basowego w miksie. Wykonany z wysokiej klasy komponentów subwoofer posiada pokaźną liczbę wejść i wyjść, oraz zestaw regulacji ustawień, jakich nie znajdziesz w innych subwooferach z tego przedziału cenowego.

  T10 to idealny partner dla aktywnych monitorów referencyjnych Eris™ i Sceptre™ w połączeniu z którymi prezentuje pełne i wyrównane pasmo. Subwoofer dostarcza muzykalnie i naturalnie brzmiące częstotliwości najniższe, zatem doskonale wzbogaci charakterystykę całego, twojego systemu. Skuteczny i muzykalny Temblor wykonany został z wysokiej jakości komponentów. To sprawia, że szybko i precyzyjnie reaguje na transjenty, naturalnie prezentując najniższe częstotliwości, nie zagłuszając innych częstotliwości i eliminując zjawisko dudnienia.

  T10 jest subwooferem aktywnym, wyposażonym w 10-calowy przetwornik z kompozytu szklanego, wewnętrzną zwrotnicę, cewkę przystosowaną do wysokich temperatur i gumowe wytłumienie. Kolumna posiada z przodu otwór bass-reflex, a wewnątrz specjalne wzmocnienia, zoptymalizowane do tłumienia rezonansów. Cała konstrukcja opiera się na gumowej, gwarantującej stabilność podstawie.
  To nie koniec. Subwoofer jest nie tylko precyzyjny i ma świetną charakterystykę przenoszenia [20 - 130 Hz], ale potrafi tez zagrać zaskakująco głośno – do 130 dB SPL – przy mocy niższej niż konstrukcje zamknięte. Pamiętajmy jednak, że T10 ma spory zakres mocy: 250 W w klasie AB.

  To wszystko sprawia, że mamy przed sobą wydajny i skuteczny subwoofer, jakością przebijający znacznie droższe subwoofery. Z Temblorem T10 usłyszysz jak naprawdę brzmi bas w twoich miksach, i wyprodukujesz swoje najlepsze miksy o pełnej charakterystyce pasmowej.

  Twój system - perfekcyjnie dostrojony

  T10 ma większą ilość regulatorów, niż jakikolwiek inny subwoofer w tej klasie. Dzięki temu możesz dostroić cały system odsłuchowy do charakterystyki pomieszczenia. Temblor T10 posiada regulację poziomu wzmocnienia na wejściu [płynna regulacja od -30 dB do +6 dB]. Do tego dochodzi płynnie regulowany filtr dolno-przepustowy [50 Hz - 130 Hz], z którym łatwo zintegrujesz subwoofer z systemem pełno-pasmowym.

  Załączany filtr górno-przepustowy służy do usuwania częstotliwości poniżej 80 Hz z sygnału pełno-pasmowego, który z wyjść T10 płynie do monitorów głównych. To pozwala uniknąć niepożądanego zjawiska redukcji i znoszenia się częstotliwości w subwooferze. W efekcie subwoofer można dostroić tak, aby idealnie uzupełniał brzmienie nie tylko dla studyjnych monitorów aktywnych PreSonus Sceptre™ CoActual™ i Eris™, ale każdego typu monitorów studyjnych.

  T10 posiada także przełącznik nożny [w zestawie] do wyłączania subwoofera, filtru górno-przepustowy oraz sygnału na wyjściu Sub Out. Umożliwia to bezpośredni transfer sygnału źródłowego przez Temblora T10 do monitorów pełno-pasmowych i szybkie porównywanie miksu z basem i bez częstotliwości basowych. To bardzo pomocne rozwiązanie, szczególnie, gdy chcemy ocenić jak miks zabrzmi na różnych systemach odsłuchowych.

  Oczywiście nie zapomniano o “drobiazgach”, które jednak robią ogromną różnicę, czyli: przełączniku fazy i włączniku uziemienia.

  Uniwersalny zestaw wejść i wyjść

  Żaden inny subwoofer w tym przedziale cenowym nie ma tak bogatego zestawu wejść i wyjść, co Temblor T10. Z tyłu Temblora T10 umieszczono trzy pary wejść do wyboru: dwa zestawy wejść symetrycznych [XLR i ¼” TRS] oraz para wejść niesymetrycznych na złączach RCA.

  Pary wejść, do których podłączamy sygnał źródłowy działają w określony sposób. W przypadku, gdy korzystamy z obu par wejść symetrycznych, wejścia TRS mają pierwszeństwo nad wejściami XLR. Sygnał z wejść RCA sumuje się razem z sygnałem z wejścia symetrycznego.

  Subwoofer ma dwie pary wyjść symetrycznych: typu XLR i ¼” TRS. Sygnał pełno-pasmowy podłączony do wejść stereofonicznych T10 przechodzi przez te wyjścia, więc możesz je połączyć z wejściami prawym i lewym, w swoich monitorach studyjnych. Przy włączonym filtrze górno-przepustowym HPF na wyjściach nie pojawi się sygnał o częstotliwościach poniżej 80 Hz.

  T10 posiada oprócz tego symetryczne wyjście XLR, którym można wysłać sygnał basowy z filtra dolno-przepustowego do drugiego subwoofera Temblor T10, co pozwoli uzyskać jeszcze lepszy przekaz w najniższym zakresie pasma.

   

  Dane techniczne

  Wejścia

       2- symetryczne XLR,
       2- Symetryczne ¼” TRS,
       2- niesymetryczne RCA.

  Wyjścia

       2- symetryczne XLR [pełno-pasmowe - z funkcją filtra HPF 80 Hz],
       2- Symetrczyne ¼” TRS [pełno-pasmowe - z funkcją filtra HPF 80 Hz],
       1- Symetryczne XLR [Sub Out – tylko sygnał basowy].

  Parametry

       Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 200 Hz,
       Filtr dolno-przepustowy: 50 – 130 Hz [regulowany],
       SNR, odstęp sygnału od szumu: >98 dB,
       Zniekształcenia THD: 0.019% przy mocy      Moc wzmacniacza: 170 W RMS,
       Pobór mocy: 230 W,
       Typ wzmacniacza: klasa AB,
       Poziom szczytowy SPL z 1 m: 113 dB,
       Woofer: 10” z kompozytu szklanego.

   

  Regulacja parametrów

       Poziom wejściowy [Input Gain]: od -30 do +6 dB,
       Przełącznik fazy: 0° lub 180°,
       Filtr dolno-przepustowy - 50 Hz - 130 Hz, z regulacją częst.,
       Przełącznik uziemienia [Ground Lift - On/Off],
       Włącznik filtra górno-przepustowego [On/Off],
       Wyłącznik nożny [bypass - On/Off].

  Zabezpieczenia

       Ekranowanie elektromagnetyczne,
       Układ anty-przepięciowy,
       Zabezpieczenie przed przegrzaniem,
       Włącznik/wyłącznik transjentów,
       Filtr subdźwiękowy,
       Bezpiecznik napięcia.

  Zasilanie

       100-120 V ~50/60 Hz lub 220-240 V ~50/60 Hz.

  Kolumna

       MDF laminowany winylem.

  Budowa

       Szerokość: 320 mm,
       Głębokość: 400 mm,
       Wysokość: 400 mm,
       Waga: 17.9 kg.